Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Aldi! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Aldi znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Aldi

Historia powstania niemieckiej sieci sklepów Aldi, sięga roku 1946. Właśnie w tym roku dwóch braci, Theo i Karl Albrecht, przejęli mały sklep spożywczy po swoich rodzicach i postanowili z nim zrobić coś więcej. Od młodych lat nabierali doświadczenia w handlu. Jeszcze jako mali chłopcy pomagali przy sprzedaży na straganie. Słowa ich mamy, tłumaczące jak skutecznie zdobywać klientów, były ich drogowskazem. Z założeniem o dostarczaniu najbardziej potrzebnych produktów w najniższych cenach, bracia otworzyli pierwszy sklep.

Ich założenie się spełniło i ludzie chętnie przychodzi do pierwszego z dyskontów i właśnie dzięki jego popularności, sieć zaczęła prężny rozwój. Po dziesięciu latach od otwarcia pierwszego sklepu, na niemieckim rynku był już ich 100, a po kolejnych pięciu - 300.

Po pewnym czasie, sklepy Aldi zaczęły powstawać poza granicami Niemiec i w latach 70' podbiły rynek Stanów Zjednoczonych. Aktualnie Adli działa na terenie większości krajów Europy w Australii oraz w USA.

W Polsce o Aldim było już głośno w latach 80', mimo braku sklepów na polskim rynku. Okazuje się, że za sprawą polaków mieszkających w Niemczech i przesyłających produkty Aldi swoim rodzinom, produkty niemieckiej sieci zyskały dużą popularność. Dopiero w 2008 roku zostało otwarte pierwsze osiem sklepów Aldi, którym ciężko walczy się z konkurencją, ale na dzień dzisiejszy sieć liczy ponad 124 sklepy na terenie całego kraju, zapewniając miejsce pracy tysiącom osób.