Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Avon! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Avon znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Avon

Avon jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw obecnym na rynku ogólnoświatowym jak i w Polsce. Historia przedsiębiorstwa zaczęła się w 1886 roku w Nowym Jorku, wtedy jeszcze jako California Perfume Company, marka rozpoczęła swoje światowe podboje. Za jego założenie odpowiada David H. McConnell, który w 1939 roku zaczął działać właśnie jako Avon Products Inc.. Po zdobyciu zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych, w roku 1959 zaczęły powstawać pierwsze zagraniczne biura, zaczynając od Wielkiej Brytanii i Niemiec. Aktualnie, Avon jest najbardziej popularny w Rosji i Chinach.

W Polsce pierwszy raz usłyszano o firmie Avon w 1992 roku. Nowy model biznesowy, pozwalający na zakup kosmetyków poprzez osobę trzecią, wiążący się z robieniem zakupów z nie wychodzeniem do sklepu, bardzo spodobał się, zwłaszcza kobietom. Avon w Polsce działa jako trzy niezależne spółki. W 1997 w Garwolinie powstała jedna ze spółek - Avon Operations Polska, która aktualnie jest jedną z najnowocześniejszych i największych fabryk kosmetyków, których centrum dystrybucji znajduje się w Europie.