Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Biedronka! ☼ Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty Biedronka znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Biedronka

Pierwszy sklep znanej sieci, powstał 23 lata temu, w Poznaniu przy ulicy Newtona. Założycielem Biedronki w Polsce był Mariusz Świtalski, który zaledwie po dwóch latach, w roku 1997, sprzedał ponad 200 sklepów portugalskiej spółce akcyjnej Jeronimo Martins. Dzięki owej tranzakcji, sieć sklepów zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać i w marcu 2010 roku, właściciele świętowali otwarcie 1500. sklepu. Następne dwa lata przyniosły kolejne sukcesy i kolejne 500 "Biedronek" w Polsce.

Poprzez przejęcie i przekształcenie 120 sklepów niemieckiej sieci Plus w sklepy Biedronka w 2008 roku, oraz szybkiemu rozwojowi, sieć sklepów została wyróżniona na liście pięciuset największych przedsiębiorstw w Polsce i po dziś dzień, zajmuje na niej coraz wyższe miejsce.

Sieć sklepów Biedronka należy do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Polska i końcem roku 2017 na mapie Polski, można było spotkać aż 2823 jej sklepów. W związku z rozmiarem sieci sklepów, Biedronka jest jednym z największych polskich podatników i daje pracę ponad 55 tys. osób w całej Polsce.