Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Carrefour! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Carrefour znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Carrefour

Spółka akcyjna Carrefour miała swój początek w 1959 roku we Francji. Zaledwie rok po założeniu spółki i zapoznaniu się z rynkiem, Marcel Fournier oraz Louis Defforey wraz ze swoimi rodzinami, stali się właścicielami pierwszego supermarketu w mieście Anneca we Francji. Nazwa sklepu nie jest przypadkowa. Carrefour z francuskiego znaczy "skrzyżowanie", a sklepy zostały tak nazwane z powodu lokacji pierwszego z nich, który został zbudowany na skrzyżowaniu pięciu ulic.

Sklep cieszył się ogromną popularnością wśród klientów, co pozwoliło na szybką ekspansję poza granice kraju. Już początkiem lat siedemdziesiątych XX w., pierwszy supermarket francuskiej marki, otworzył swoje drzwi dla konsumentów w Belgii.

W Polsce Carrefour pojawił się w 1997 roku. Na lokalizację pierwszego sklepu wybrano Łódź. Już po paru latach sieć super i hipermarketów, przejęła sieci takie jak Champion i Globi, które oczywiście zastąpiła swoimi sklepami. Po kolejnych paru latach, spółka przejęła także hipermarkety Hypernova, olsztyńskie sieci supermarketów RAST, oraz w 2015 roku sieć sklepów specjalistycznych Galerie Alkoholi.

W 2001 roku Carrefour nadal prężnie się rozwijał i otworzył już nie tylko market, ale całe centrum handlowe. Od czasu pojawienia się sklepów Carrefour minęło już ponad 20 lat, a sieć sklepów rozrosła się do dziewięciuset placówek, w pięciu różnych formatach na terenie całej Polski.