Sprawdź najnowszą ofertę sklepu E.Leclerc! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu E.Leclerc znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - E.Leclerc

Historia sieci sklepów E.Leclerc zaczęłą się w 1949 roku, kiedy to w Landerneau, we Francji, powstał pierwszy nieduży sklep spożywczy noszący tą nazwę. Przedsiębiorstwo założył Edouard Leclerc, od którego imienia i nazwiska wzięła się nazwa sklepu, a jego głównym celem było oferowanie wysokiej jakości produktów, w stosunkowo najniższych cenach. Pierwsza placówka stała się bardzo popularna, a jej ciągły rozwój pozwolił na ekspansję krajową i w 1964 roku otwarto kolejny sklep, tym razem w Paryżu. Sieć sklepów szybko się rozrastała, powstawały coraz większe placówki, przez co E.Leclerc zyskał miano super i hipermarketów. Firma ciągle poszerzała swoją ofertę budując również własne stacje benzynowe i w szybkim tempie zaczęła otwierać swoje sklepy poza granicami kraju.

Na Polskim rynku sklepy E.Leclerc pojawiły się w 1995 roku, kiedy to pierwsza placówka powstała w Warszawie. Szeroki asortyment francuskiej sieci zdobył niebywałą popularność i szybko zaczęły powstawać nowe sklepy na terenie całego kraju. Na dzień dzisiejszy w Polsce istnieje prawie 50 super i hipermarketów E.Leclerc w 44 miastach, na terenie całego kraju, oraz 15 stacji paliw o tej samej nazwie. Sieć sklepów daje miejsce pracy około pięciu tysiącom osób.