Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Eurocash! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Eurocash znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Eurocash

W 1995 roku, znana Polakom jako właściciel sieci sklepów Biedronka, portugalska firma handlowa Jeronimo Martins, rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku, kupując sieć hurtowni cash&carry od firmy Elektromis. Pod nową nazwą Eurocash, liczba hurtowni na terenie Polski, zaczęła się zwiększać, a istniejące już sklepy przechodziły restrukturyzację i zaczęto je unowocześniać. Niestety, w latach 2000-2002 okazało się, że firma JM zbytnio skupia się na rozwoju dyskontów Biedronka i zaniedbała sieć Eurocash.

W 2003 roku, jeden z byłych pracowników w porozumieniu ze swoimi dawnymi współpracownikami, postanowił dokonać zakupu menadżerskiego Eurocash i wprowadzić inny plan działania. Strategią było skupienie się na sprzedaży hurtowej, kiedy to konkurencja stawiała na wielkoformatową sprzedaż detaliczną. Małymi krokami firma zaczęła wychodzić na prostą i w roku 2004 była już nad kreską. Z czasem zaczęło się przyłączać do niej dużo mniejszych spółek, będących liderami w swojej dziedzinie rynkowej.

Aktualnie, na terenie całej Polski, znajduje się ponad 160 hurtowni Eurocash Cash&Carry, które w większości skoncentrowane są na obsłudze mniejszych i średnich sklepów spożywczo-przemysłowo-chemicznych.