Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Ikea! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Ikea znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Ikea

Pierwszy sklep meblowy Ikea powstał w 1943 roku w Smalandii w Szwecji. Założycielem przedsiębiorstwa był Ingvar Kamprad, który to od młodego wieku miał niesamowitą żyłkę do interesów. Już jako mały chłopiec, zaczął zarabiać pierwsze pieniądze, jako sprzedawca zapałek, a jako siedemnastolatek, dostając pieniądze za dobre wyniki w nauce, otworzył swój pierwszy poważny biznes i pożyczając samochód od znajomego mleczarza, transportował swoje pierwsze produkty. W 1947 wpadł na pomysł produkcji tylko i wyłącznie mebli, a w roku 1958 otworzył swój pierwszy salon meblowy. W latach 60' firma przeżywała kryzys i była bliska zamknięciu, jednak uratowali ją Polacy. Właśnie dzięki nawiązaniu współpracy z fabryką w Radomsku, Ikea ponownie mogła wznowić produkcję.

W Polsce pierwszy sklep Ikea został otwarty w 1990 roku, w małym blaszaku na warszawskim Ursynowie. Do sklepu przychodziło zdecydowanie więcej osób zwiedzających niż kupujących, dlatego też w 1993 otwarto dużo większy, Dom Meblowy Ikea. Na trzy dni po otwarciu, w sklepie zebrało się ponad 75 tysięcy osób. Otwarcie było bardzo huczne, a gości powitał sam założyciel firmy, Ingvar Kamprad. Na dzień dzisiejszy, na terenie naszego kraju, znajduje się 8 sklepów Ikea, do których codziennie ściągają klienci ze wszystkich zakątków Polski.