Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Kaufland! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Kaufland znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Kaufland

Historia sklepów Kaufland sięga lat osiemdziesiątych XX w., a dokładnie to 1984 roku, kiedy to w Niemczech nastąpiło otwarcie pierwszego wielkopowierzchniowego sklepu tej marki.

Sieć sklepów, która oferuje produkty codziennego użytku oraz produkty spożywcze, należy do niemieckiej grupy Schwarz, która jest także właścicielem dobrze znanej sieci sklepów Lidl. Sklepy Kaufland szybko zyskał popularność wśród mieszkańców dawnego NRD i dzięki szybkiej ekspansji, dyskonty Kaufland zaczęły się otwierać w innych krajach Europy.

Już w roku 1998 powstał pierwszy sklep poza granicami Niemiec; w Czechach, a w roku 2001 Kaufland otworzył swój pierwszy sklep dla klientów w Polsce. Zaledwie osiem lat później powstało już ponad 120 sklepów tej sieci w różnych miastach naszego kraju.

Na dzień dzisiejszy na mapie Polski możemy znaleźć ponad dwieście sklepów tej marki, dzięki czemu miejsce pracy zyskuje ponad 15 tysięcy pracowników.