Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Leroy Merlin! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Leroy Merlin znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Leroy Merlin

Historia powstania francuskiej sieć sklepów Leroy Merlin sięga 1923 roku. To właśnie wtedy, Adolf Leroy otworzył sklep pod nazwą Stocks Americains. Dzięki możliwości zakupu materiałów z amerykańskiego demobilu, w małym miasteczku Noeux les Mines, sklep szybko zyskał dużą popularność. Leroy był pierwszym przedsiębiorcą, który wprowadził bezpłatne dostawy materiałów w promieniu stu kilometrów, a wszystkie produkty sprzedawał w bardzo przystępnych, na tamte czasy, cenach.

Rok 1924 był dosyć ważnym dla rozwoju firmy, wtedy to po ślubie Adolfa z Różą Merlin, firma nabrała charakteru rodzinnego. Nazwa Leroy Merlin, która powstała z połączenia dwóch nazwisk pary, została wprowadzona dopiero w 1960 roku. W 1979 doszło do połączenia z grupą Auchan, dzięki czemu rodzinny biznes, mógł czerpać wiedzę w dziedzinie dystrybucji masowej, co dało początek ekspansji na inne kraje Europy.

Pierwszy sklep Leroy Merlin w Polsce powstał w 1996 roku w Piasecznie. Już dwa lata wcześniej sztab ludzi z biura w Warszawie, poznawał polski rynek i wybierał pierwsze lokalizacje dla sklepów. Sieć sklepów do dziś cieszy się dużą popularnością, a jej początkowy sukces, pozwolił na prężny rozwój. Aktualnie, na terenie całego kraju, znajduje się prawie 60 sklepów sieci, 1 punkt sprzedaży i centrala, które dają miejsca pracy 10 tysiącom osób.