Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Lewiatan! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty Lewiatan znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku i jest największą franczyzową siecią sklepów spożywczych w Polsce. Od 2011 roku wchodzi w skład Grupy Eurocash, ale kiedy rozpoczynała swoją aktywność to była organizacją, która zrzeszała kupców prowadzących działalność handlową. Członkowie tej organizacji założyli w 1995 roku spółkę akcyjną pod nazwą Związek Kupców i Producentów Lewiatan '94 S.A. Głównym celem założycieli było konkurowanie z coraz liczniejszymi sieciami handlowymi z zagraniczy, które na rynku polskim zaczynały działać coraz śmielej.

Rok później, w 1996 roku, rozpoczęła się budowa sieci sklepów funkcjonujących na zasadzie franchisingu. Wtedy też podpisano pierwsze umowy o wspólnym prowadzeniu handlu, logistyki oraz polityki zakupowej.

Istotą takiej działalności była możliwość zaoferowania przedsiębiorcom, a w dalszej kolejności klientom, kompleksowego modelu działalności sklepu według sprawdzonych, najlepszych rozwiązań.

Obecnie w Polsce jest ponad 3200 sklepów działających pod szyldem marki Lewiatan.