Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Lidl! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty Lidl znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Lidl

Niemiecka sieć sklepów Lidl, jest popularna prawie na całym świecie. Sklepy Lidl możemy spotkać nie tylko w większości europejskich państwa, ale również w Stanach Zjednoczonych. Sieć sklepów dzięki swojej popularności znajduje się na liście największych sklepów spożywczych w Europie, zajmując pozycję w pierwszej dziesiątce.

Swoją popularność w Europie zawdzięcza jej właścicielowi (Jose Schwarz), który to doskonale prosperując na rynku od lat 30 XX w., już w 1989 roku otworzył pierwszy sklep poza granicami Niemiec: we Francji.

Lidl prosperuje również bardzo dobrze na polskim rynku, z główną siedzibą w Jankowicach pod Poznaniem, znany jako Lidl sp. z o. o. sp. k., już w 2013 roku otworzył swój 500. sklep, a 3 lata później, w Poznaniu, doczekaliśmy się sześćsetnej placówki.

Tylko w latach 2010-2012 Lidl Polska, który odprowadza podatki na tych samych zasadach co każda inna polska firma, dostarczył do skarbu państwa 200 mln złotych podatku dochodowego.

Z danych z roku 2016, wynika że w Lidl w Polsce, daje miejsce zatrudnienia 15 000 pracownikom.