Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Makro! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Makro znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Makro

Polskie Makro, to sieć niemieckich hurtowni samoobsługowych dla przedsiębiorców, istniejąca w inny krajach Europy pod nazwą Metro Cash & Carry i należąca do Metro Group. Pierwsza hurtownia Metro/Makro, powstała w 1964 roku w Mülheim w Niemczech i bardzo szybko zdobyła uznanie niemieckich konsumentów, gdyż zaledwie po czterech latach, zaczęła się ekspansja na inne kraje. Pierwsza hurtownia Makro poza granicami Niemiec, powstała w Amsterdamie w 1968 roku, a za kolejne dwa lata Makro powstało również w Belgii. Po 20-stu latach działalności w 1984 roku, firma mogła pochwalić się obecnością stu hurtowni na terenie całej Europy.

W Polsce pierwszy sklep sieci Makro pojawił się w 1994 roku w Warszawie, a zaraz po nim kolejne dwie hale w Łodzi i Sosnowcu. Kolejne trzy placówki, powstały rok później w Krakowie, Wrocławiu i w Ząbkach. Do roku 1997 na terenie naszego kraju hurtowe zakupy można było zrobić w 13-stu hurtowniach, a aktualnie tysiące przedsiębiorców i klientów indywidualnych, codziennie zaopatruje się w jednej z 29-ciu hal Makro w całej Polsce.