Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Netto! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty Netto znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Netto

Historia sieci Netto sięga roku 1981, w którym to 1-go kwietnia otworzono pierwszy sklep tej marki w Kopenhadze.

Wywodząca się z Danii sieć handlowa na ten moment funkcjonuje także, poza Polską i Danią, w Niemczech i Szwecji.

Kilka lat temu Netto działało także na rynku brytyjskim, ale w 2010 brytyjskie markety Netto zostały sprzedane amerykańskiej sieci handlowej Wal-Mart, która wykupiła wtedy 193 sklepy. Wszystkie sklepy zmieniły wówczas nazwę na Asda. W 2014 roku marka Netto wróciła jeszcze na chwilę do Wielkiej Brytanii, ale ostatecznie 2 lata później ponownie zamknęła wszystkie sklepy.

Pierwszy sklep marki Netto w Polsce otworzono w 1995 roku przy ul. Emilii Gierczak w Szczecinie. Teraz prężnie działa 368 punktów sprzedaży i 3 duże magazyny dystrybucyjne, w których sieć zatrudnia ponad 5000 pracowników. To daje Netto trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów.

Warte jest także zauważenia, że w logo sklepu na stałe wpisała się już maskotka firmy, czarny terrier szkocki Scottie, który ma symbolizować talent do oszczędzania.