Sprawdź najnowszą ofertę sklepu OBI! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu OBI znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - OBI

Historia sieci sklepów budowlanych OBI sięga lat sześćdziesiątych, kiedy to dwaj panowie pochodzenia niemieckiego, Dr Emil Lux i Manfred Maus, stwierdzili, że chcą wprowadzić na niemiecki rynek, amerykański model sklepu. Takowy sklep miał na celu oferowanie swoim konsumentom, takiego asortyment, który pozwalałby na wykonywanie samemu prac w domu i ogrodzie.

Z tym zamysłem w 1970 roku w centrum handlowym Alstertal w Hamburgu, powstał pierwszy sklep o wielkości 870 metrów kwadratowych, w którym na początku zatrudnienie znalazło zaledwie 12 osób. Obecnie OBI zajmuje drugie miejsce w Europie i trzecie na świecie, jako największa sieć sklepów w kategori zrób to sam.

OBI na polskim rynku, pojawił się w 1998 roku, kiedy to pierwszy raz otworzył swoje drzwi dla klientów w Tychach. Po dwudziestu latach szybkiej ekspansji, na mapie Polski widnieje ponad 50 sklepów tej marki. Jak na dwadzieścia lat działalności, może się wydawać, że to niewiele, ale OBI zajmuje bardzo wysoką pozycję na polskim rynku marketów budowlanych, oraz wygrywa nagrody jako bardzo solidny pracodawca.