Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Rossmann! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Rossmann znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Rossmann

Dirk Rossmann, założyciel sieci sklepów, pochodzi z bardzo przedsiębiorczej rodziny z Hanoweru. Dzięki temu, że jego rodzice prowadzili drogerię i aptekę, Rossmann był w stanie nauczyć się handlu od młodych lat.

W 1990 roku, w dawnym NRD, jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec, otworzył swój pierwszy salon, a zaledwie po dwóch latach, ilość sklepów wzrosła do ponad stu. Już pierwszego dnia, sklep odniósł niespodziewany wtedy sukces, przynosząc zyski, które znacznie przerosły oczekiwania Rossmanna.

Dzięki niebywałej popularności i szybkiej ekspansji, Rossmann szybko zainteresował się, jako jeden z pierwszych zagranicznych biznesmenów, rynkami zza wschodniej granicy. Na lokalizację pierwszego sklepu w Polsce, wybrał Łódź. Już wtedy przeczuwał, że w Polsce szybko nastąpi kapitalizm i wcale nie zdemotywował się wyglądem słynnej ulicy Piotrkowskiej. W 1993 roku, właśnie przy tej ulicy otworzono pierwszy sklep znanej niemieckiej sieci.

W 2012 roku została otwarta polska siedziba firmy jak i główny magazyn, znajdujący się również w Łodzi. Na dzień dzisiejszy Rossmann w Polsce posiada ponad 1200 sklepów, oraz plan na otwarcie w niedługim czasie kolejnych sześciuset, co sprawi że wyczerpie się potencjał rynku, a konkurencja nie będzie miała szans na pokonanie tak dużego przeciwnika.