Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Tesco! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty Tesco znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Tesco

Tesco Polska jest filią brytyjskiej sieci sklepów handlowych o tej samej nazwie. W 1995 po zakupie sklepów trzech sieci z okręgu bielskiego i wałbrzyskiego: Minor, Madex i Savia; Tesco zaczęło rozwijać swoje skrzydła na polskim rynku. Na początku z głównego biura w Bielsku-Białej, a później z Krakowa, firma poznawała specyfikację rynku.

W 1998 roku we Wrocławskim Centrum Handlowym Bielany, powstał pierwszy hipermarket. Otwarcie sklepu o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych przyciągnęło tłumy ludzi.

Sklepy Tesco stały się bardzo popularne, co po paru latach pozwoliło nawet na sprzedaż produktów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W 2001 roku wprowadzono markę "Tesco", których cechą charakterystyczną była wysoka jakość i dużo niższa cena w porównaniu do markowych odpowiedników.

Firma rozwijała się szybko i prężnie, dzięki czemu rok później wykupiła sieć marketów Hit, a w 2008 roku można było spotkać już ponad 300 sklepów w całej Polsce.

Kolejne cztery lata przyniosły otwarcie kolejnych stu hipermarketów, a na dzień dzisiejszy Tesco posiada ponad 400 sklepów w całym kraju.