Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Żabka! Zajrzyj na naszą stronę i nie przegap najlepszych promocji w tym tygodniu!

Przeglądanie sklepowych gazetek nigdy nie było łatwiejsze. Wszystkie aktualne promocje i najlepsze oferty sklepu Żabka znajdziesz w jednym miejscu, właśnie tutaj! Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Historia - Żabka

Sieć sklepów Żabka powstała w 1998 roku, zaczynając bardzo ważny etap w ekspansji polskiego rynku FMCG. To właśnie wtedy, jako alternatywa dla super i hiper marketów, powstało siedem pierwszych sklepów tej sieci. Pierwsze sklepy były eksperymentem, który miał pokazać czy znajdzie się miejsce na polskim rynku, dla małych marketów. Żabka szybko zdobyła popularność wśród konsumentów, pokazując że potrzeba dokonywania zakupów w małych sklepikach jest równie duża.

Zaledwie w ciągu dwóch lat, powstało pierwsze 400 sklepów i w 2000 roku powstała spółka Żabka Polska, która podpisując umowę z Funduszem AIG New Europe, zapewniła sobie większy kapitał na błyskawiczny rozwój. Przez kolejne lata, dzięki rosnącej popularności Żabki, spółką zainteresowało się wielu zagranicznych inwestorów, co doprowadziło do zmian w strukturach właścicielskich sieci.

W 2008 roku ilość sklepów Żabka, przekroczyła 2 tysiące, a rok 2012 pokazał jak prężnie działa spółka, otwierając jeden sklep każdego dnia roku. W 2014 na mapie Polski widniało już prawie 4 tysiące sklepów, a spółka otwierała kolejne centra logistyczne. W 2016 roku Żabka Polska, doceniona za prężny i szybki rozwój, została wpisana na światową listę dziesięciu sieci convenience, które są warte obserwowania.

Na dzień dzisiejszy na terenie całego kraju znajduje się ponad 4,7 tysiąca sklepów sieci Żabka i Freshmarket (proximity supermarket), którego właścicielem jest również Żabka Polska.